Országos Ifjúsági Bajnokság

Június 2-5 között került megrendezésre Kaposváron a XCIII. Országos Ifjúsági Bajnokság.

Egyesületünket 6 versenyző képviselte: Bencze Péter, Dingfelder Eszter, Meczger Máté, Meczger Sára, Sümegi Anna és Tamás Izabella. A verseny jól sikerült, ugyanis az utóbbi évek legjobb Ifjúsági bajnokságát zárták fiataljaink.

Sümegi Anna keretbe foglalta a versenyt, ugyanis az első és az utolsó napon is érmet szerzett. Első nap 100 m mellen 3. helyen jutott a döntőbe, ahol 1 helyet javítva a ezüstérmet szerzett új egyéni csúccsal, ideje 1:11,71. Az utolsó napon pedig 50 m mellen jutott 2.helyen, magabiztos úszással a döntőbe, ahol megtartva a helyezését szintén egyéni csúccsal, 32,77 idővel ezüstérmet szerzett! B döntőket is úszott Anna. 50 m gyorson 27,66 idővel 6., összesítésben pedig 14. helyezett. 50 m pillangón 29,09-el 4.helyen végzett, összesítésben 12.helyezett lett. Anna fiatal serdülőként – 14 évesen – érte el ezeket a nagyszerű eredményeket. A 4 nap alatt összesen 14x ugrott vízbe! Gratulálunk!

Bencze Péter úszott még egyéni döntőt 200 m háton. Már délelőtt is nagy egyéni csúccsal, 2:09,87 idővel jutott a délutáni döntőbe, ahol sikerült 1 tizedet javítania amivel 8. helyen végzett. B döntőkben is érdekelt volt Péter. 100 m háton 3. helyen végzett 59,61-el, összesítésben pedig 11. lett, valamint 50 m háton ért 6. helyen célba, amivel a 14. helyet szerezte meg. A 4×100 m mix vegyesváltónak is sikerült döntőt úsznia (a felnőtt bajnokság után). A Bencze Péter, Sümegi Anna, Tamás Izabella és Meczger Máté összeállítású váltó 5. helyen jutott a döntőbe, ahol sikerült még tovább javítaniuk az idejükön. 4:12,27-et úszva a 6. helyet szerezték meg. Meczger Sára volt még érdekelt a 200 m mell B döntőjében, ahol 5. helyen ért célba, összesítésben pedig 13. helyezett lett.

Eredmények:

Bencze Péter

• 100 m hát 11. hely, B döntőben 3., összesítésben pedig 11.helyezett!
  • 100 m mell 17. hely
  • 200 m hát 8. hely, a döntőben szintén 8. helyen végzett!
  • 50 m hát 14. hely, B döntőben 6., összesítésben 14. helyezett!