XVII. Országos Rövidpályás Bajnokság

November 11-14. között került megrendezésre Kaposváron a XVII. Országos Rövidpályás Bajnokság.

Egyesületünket 6 versenyző képviselte a bajnokságon.

A csapat

Olimpia bajnokunk Milák Kristóf koronavírus tesztje pozitív lett a kazanyi rövidpályás Európa-bajnokság után, így ő sajnos nem vehetett részt a bajnokságon. Mielőbbi gyógyulást kívánunk Neki!

A versenyzők az elvárásoknak megfelelően teljesítettek. A 4×100 m mix vegyesváltó a tavalyi év után újra döntőzni tudott. Az előfutamok során mindenki óriási egyéni csúcsokat úszott, amivel 6. helyen jutott a váltó a döntőbe, ahol óriásit csatázva a 7. helyen értek célba. A váltó tagjai: Bencze Péter, Meczger Máté, Tamás Izabella, Dingfelder Petra.

A döntős váltó

Egyéni számokban a B döntőkben (9-16. hely) voltunk érdekeltek 3 versenyző révén. Bencze Péter 100 m vegyesen kétszer megjavítva az egyéni csúcsát 2. lett 58,20-as idővel. 200 m háton az előfutamokban nagy egyéni csúcsot úszott, majd a B döntőben 8. helyen ért célba. Dingfelder Petrának 100 m gyorson és 50 m mellen is sikerült délután úsznia. Előbbin 8. helyen ért célba (reggel nagy egyéni csúcsot úszott), utóbbin pedig 7. helyen. Okos Glória 200 m vegyesen szintén kétszer úszva egyéni csúcsot 5. helyen végzett. 200 m mellen pedig megnyerte a B döntőt – jobb időt úszott mint az A döntő 8- helyezettje – , ami biztató lehet a jövőre nézve.

Összességében elmondható, hogy a versenyzők jól teljesítettek, nagyon szép egyéni csúcsokat úsztak és az elvártakhoz képest megfelelően teljesítettek.